Astell & Kern NOVUS Earphones review

Dit is een preview van de recensie van Mark Sparrow op forbes.com. De hele recensie lees je hier.

“Sommige mensen betalen bijna elke prijs om muziek zo perfect mogelijk te beluisteren. Dit is een markt die het Zuid-Koreaanse bedrijf Astell&Kern goed begrijpt, met een merk dat enkele van de meest exclusieve en dure digitale audiospelers maakt voor uitstekend geluid onderweg.

Natuurlijk heeft een geweldige DAP geweldige oordopjes of In-Ear Monitors nodig om er het beste uit te halen. Hier geven sommige mensen weer bijna elke prijs uit aan een paar IEMs die elke nuance uit een muziekstuk kunnen halen. Astell&Kern heeft samengewerkt met Empire Ears om een tweede paar IEMs te ontwikkelen die perfect passen bij de premium DAPs van Astell&Kern.

De eerste samenwerking tussen Astell&Kern X Empire Ears was de Odyssey. Deze IEMs werden geprezen omdat ze het volledige potentieel van Astell&Kern’s vlaggenschip SP3000 DAP konden ontsluiten. Nu hebben Astell&Kern X Empire Ears de NOVUS IEMs ontwikkeld, die werkelijk spectaculair zijn.

NOVUS IEMs zijn ontwikkeld om elk detail uit de Astell&Kern SP3000T te halen. Deze luxe DAP combineert het geluid van analoge vacuümbuizen met een ultra-high-resolution digitale bron. De componenten en materialen zijn zonder compromis gekozen om de ultieme geluidskwaliteit te leveren.

Elk van de NOVUS oordopjes bevat 13 afzonderlijke kleine drivers in iets dat een Multi-Driver Quadbrid System heet. Wat betekent dat precies? Laten we het uitleggen. Elk oordopje huisvest twee W9+ dynamische drivers, vijf gebalanceerde armature drivers, een Sonion driver, vier eigen NOVA drivers gemaakt door Knowles Corporation, vier elektrostatische drivers van Sonion en twee botgeleiders, ook van Sonion.

novus dapDat is een totaal van 13 kleine luidsprekers verpakt in elk oordopje dat is afgewerkt met 24K vergulde frontplaten met saffierglas op een 6061-T6 aluminium schaal afgewerkt met Diamond-Like Carbon. Er zit veel vakmanschap in deze IEMs en ze voelen en zien er prachtig uit. De prachtig verpakte NOVUS bevat een keuze aan siliconen oordopjes in verschillende maten. Er is geen optie voor schuimtips, maar de siliconen tips zijn uitstekend.

De afneembare kabel die bij de NOVUS wordt geleverd, bestaat uit twee gedraaide paren van vier hybride koperen, gouden en zilveren Litz-draden. De kabel is aanpasbaar, maar de versie die ik leende had een gebalanceerde 4,4 mm jackplug, precies wat je wilt voor dit niveau van luisteren. De set bevat ook een 4,4 mm naar 2,5 mm gebalanceerde adapter voor gebruik op DAPs met de oudere maat van gebalanceerde connector.

Ondanks de relatief grote afmetingen van de behuizingen, die nodig zijn om al die drivers te huisvesten, is het comfortniveau bij het dragen van NOVUS uitstekend. Ja, ze zijn vrij groot en mensen met zeer kleine oren kunnen problemen ondervinden, maar ik vond ze prima en ze voelen zeker niet bijzonder zwaar. De pasvorm gebruikt een met plastic bedekte haak die over het oor gaat en is perfect voor het verminderen van microfonische trillingen van de kabel, die opmerkelijk stil is dankzij de gevlochten stoffen bekleding.

Als eerste testte ik de NOVUS met een verscheidenheid aan DACs en DAPs. Ik had geen Astell&Kern SP3000 bij de hand, dus ik stel me voor dat dat een next-level ervaring zou zijn. Het geluid dat door de NOVUS wordt geproduceerd, is een van de meest complete en perfect gebalanceerde die je ooit waarschijnlijk zult horen. Maar gezien de prijs zou dat ook moeten. Dit zijn geen goedkope oordopjes en ze zijn gemaakt voor de meest kritische oren.”

Lees verder.